O nas

 

Jesteśmy hodowlą psów pracujących i sportowych. Psy to nasza pasja. Na co dzień mieszkamy z nimi na farmie, gdzie wszystkie nasze psy pracują i trenują. Kiedy znajdziemy czas wybieramy się z nimi na zawody. Wystaw unikamy gdyż, naszym zdaniem, nie są żadnym kryterium w hodowli psów. Przy wyborze psów zwracamy przede wszystkim uwagę na psychikę, temperament, instynkty i zdrowie.

Psy były moją pasją od zawsze. Jestem biologiem, instruktorem szkolenia psów, psychologiem zwierząt.  Obecnie jestem wykładowcą akademickim w dziedzinie psychologii zwierząt. Od 12 lat zajmuję się szkoleniem psów. W 2007 założyłam własny, prężnie działający ośrodek szkoleniowy DogProject w Gdyni. Od 2010 roku startuję w zawodach z moimi psami. W 2012 roku "wsiąkłam" w pasterstwo. Posiadamy stale powiększające się stado owiec. Praca z psami pasterskimi  jest, moim zdaniem, jednym z najlepszych i najbardziej niesamowitych sposbów poznania psiej natury. Więcej o mnie i moim doświadczeniu TU.

Nasza hodowla

 

Dobierając psy do hodowli zwracamy, przede wszystkim, uwagę na ich psychikę (temperament i zdolność do pracy) oraz zdrowie (dbamy by psy były przebadane pod kątem chorób dziedzicznych oraz były w ogólnej doskonałej kondycji). Nie hodujemy psów wystawowych, gdyż kierowanie się w hodowli psów cechami wyglądu (takimi jak długość sierści czy kolor) powodują zmiany w zachowaniu, wrodzonych instynktach i zdolności do pracy. Hodowca zawsze musi podjąć decyzję jakie cechy są ważne i kierować się tym wyborem w doborze psów hodowlanych. Jeśli wybieramy  jedynie wygląd, tracimy wpływ na to co najważniejsze w psie - wspaniały temperament towarzysza i niezastąpionego psa pracującego. Dlatego my podjęliśmy decyzję o doborze psów sprawdzonych w pracy z człowiekiem - przede wszystkim w pasterstwie oraz dodatkowo w sportach (głównie agility). Skojarzenia są bardzo przemyślane, zawsze bierzemy jak najwięcej czynników pod uwagę. Mimo to należy pamiętać, że pies jest żywym organizmem i nic nie daje 100% gwarancji, że nie zachoruje i będzie pozbawioany wad. Psy są członkami naszej rodziny. Szczenięta również przychodzą na świat w domu, pod naszą czujną opieką. Między 3 a 16 dniem życia przeprowadzamy u szczeniąt Wczesną Stymulację Neurologiczną. Przez cały okres, gdy szczenięta są u nas socjalizujemy je i przyzwyczajamy do wielu bodźców. Kiedy tylko szczenięta zaczynają chodzić, uczone są czystości. Dorosłe psy oraz szczenięta karmione są karmami naturalnymi (m.in. barf) oraz suplementami Pokusa (www.pokusa.org). Szczenięta sprzedajemy wyłącznie do pracy i sportu. Nie sprzedajemy szczeniąt jako jedynie psów domowych. Maluchy opuszczają nasz dom po skończeniu 8 tygodni, zaszczepione, odrobaczone, z mikroczipem, rodowodem (metryką ZKwP i/lub rejestracją ISDS) oraz umową kupna-sprzedaży. By zarezerwować szczenię trzeba wpierw zakwalifikować się na listę chętnych.

 

 

Our breeding

 

When selecting dogs for breeding we primarily pay attention to their psyche (temperament and ability to work) and health   (we take care that dogs are tested for hereditary diseases and are in overall excellent condition). We do not breed show dogs. We choose dogs proven in work with man - especially in herding and in addition in sports. We think though carefully every mating, we always take many factors into consideration. Our dogs live with us at home, they are members of our family. Puppies are born in the house, under our watchful care. Between 3 and 16 days of age puppies are conducted to Early Neurological Stimulation. All the time when the puppies are with us we socialise and habituate them to get used to many stimuli.Adult dogs and puppies are fed on natural feeds.We sell puppies only to working and sporting homes. We do not sell puppies as only pet dogs. Puppies leave our home at min 8 weeks of age, vaccinated, wormed, with microchiped, with a pedigree (Kennel Club metric and / or ISDS registration)  and the contract of sale. Most of our puppies are spoken for before the birth. To reserve a puppy you must first qualify for the list of future owners.

safe-animal-400x160.gif